Главная / Дитячі сварки – як реагувати правильно

Дитячі сварки – як реагувати правильно

Як швидко припинити сварку між дітьми – поради для батьків

Дитячі сварки - справа дуже важлива і вкрай тонка, не допускає зайвих емоційних сплесків у батьків чи вихователів, інколи не терпить стороннього втручання. Без дитячих сварок не можна обійтись у становленні особистості дитини та в здобутті навичок спілкування в дитячому колективі. Можливо, тому неможливо уникнути, повністю запобігти, сховатися від дитячих проблем!

КІЛЬКА ПОРАД ДЛЯ БАТЬКІВ: ЯК ШВИДКО ПРИПИНИТИ СВАРКУ

Як швидко припинити сварку між дітьми в гостях

Пообіцяйте дітям: якщо вони не припинять сварку, наступного разу в гості ви їх не візьмете.

Як швидко припинити сварку між дітьми в магазині

Негайно виведіть дітей, що сваряться з магазину і повідомте, що не дозволите їм заважати іншим покупцям і залишите їх без покупок, якщо діти не перестануть лаятися одне з одним.

Як швидко припинити сварку між дітьми в автобусі

Якщо діти сваряться через те, хто повинен сидіти біля віконця, запропонуйте їм через якийсь час помінятися місцями - так, щоб біля віконця встиг посидіти кожен.

Як швидко припинити сварку між дітьми в машині

Негайно зупиніть машину і попередьте, що не поїдете до тих пір, поки діти не припинять сварку.

Як швидко припинити сварку між дітьми на прогулянці

Якщо хтось із дітей вихопив іграшки в іншої дитини і за це отримав, це може навчити наступного разу не брати чуже. Але потрібно втрутитися, якщо справа приймає крутих оборотів. Можна, наприклад, скоротити прогулянку і відправити дитину додому. Інший варіант: сказати агресору, що він робить боляче і повинен припинити бійку. Головне, говорити все це спокійним тоном і не зриватися на крик.

Як швидко припинити сварку між дітьми під час їжі

Дітям, що сваряться потрібно сказати: «Ми не можемо спокійно їсти, коли нам заважають. Ви повинні вибрати: або ви ведете себе пристойно, або виходьте з-за столу ». Якщо діти виходять, а потім повертаються і поводяться добре, не забудьте їх похвалити.

Як не потрібно поводися під час сварки дітей

«Шльопати» або карати обох дітей і кричати, щоб негайно припинили сваритися. Цей метод приносить полегшення лише на деякий час. Сварка не закінчилася, вона лише затихла і продовжиться знову при першому зручному випадку.

Намагатися розсудити дітей. Такий підхід змушує дітей залучати дорослих для розв’язання своїх проблем і, відповідно, заважає їм вчитися робити це самостійно. Крім того, втручання дорослого готує грунт для нових сварок і образ: адже той, кого назвали неправим, ображається.

Намагатися переконати дітей, що вони повинні любити один одного, а не сваритися.

Під час сварки діти сердяться один на одного, а це не найкращий момент для того, щоб вислуховувати нотації.

Втручатися у взаємини дітей. Коли до нас приходить молодша дитина і розповідає, як погано з нею поводиться старша, слід мати на увазі: нерідко молодші самі провокують таку поведінку. Часто молодші поводяться так для того, щоб насолодитися тим, як дорослі за їх вказівкою каратимуть старшого і сильнішого.

Говорити скривдженій дитині, що вона сама винна, раз її образили. Ми не знаємо, що насправді відбулося між дітьми, а тому звалювати всю провину на одну дитину, значить додавати до її образ і неприємностей ще й несправедливе ставлення.