Главная / Відкритий доступ / Стан матеріально – технічної бази

Стан матеріально – технічної бази

Стан матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу

Дошкільний навчальний заклад розміщений на проспекті Івана Мазепи, буд. 16, на відокремленій зеленій ділянці, відділений захисною смугою.

Територія закладу має огорожу й захисну смугу по всьому периметру з одного ряду зелених насаджень.

Озеленення дошкільного навчального постійно оновлюється - висаджуються нові кущі, дерева.

На території дошкільного навчального закладу 159 дерев, з них: 10 – фруктових, 65 - декоративних та 84 - кущів.

Загальна площа земельної ділянки закладу – 5313 кв. м. Кожна група має окремий ізольований майданчик.

Майданчикдля дітей раннього віку розміщується в безпосередній близькості від виходу цієї групи. Всі групові майданчики мають тіньові навіси для захисту від сонця й опадів, відкриту та затінену частини. Устаткування на ділянках відповідає зросту і віку дітей, надійно і стійко закріплено. Поверхня устаткування не має гострих виступаючих поверхонь, болтів.

На території закладу розміщені: фізкультурний майданчик, футбольний стадіон, господарчий майданчик тощо.

Дошкільний навчальний заклад збудовано за індивідуальним проектом, розрахований на 6 груп. На сьогодні функціонує 6 груп, які комплектуються за віковими ознаками: 1 група – для дітей раннього віку, 5 груп - для дітей дошкільного віку.

Навчальні та адміністративні приміщення мають привабливий та естетичний вигляд.

Навчально – матеріальне забезпечення відповідає Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, затвердженого наказом Міністерством освіти і науки України від 11.09.2002 № 509, Типовому переліку обов’язкового обладнання навчально – наочних посібників та іграшок в дошкільних закладах, Санітарному регламенту для дошкільних закладів.

Дошкільний навчальний заклад розміщується у двоповерховому будинку, дотримується принцип максимальної ізоляції груп одна від одної і адміністративно – господарських приміщень. Зовнішні входи мають тамбури.

Груповий осередок для дітей раннього віку розташовується на першому поверсі і має окремий вхід.

До складу групи раннього віку входить приймальня, ігрова, спальня, туалет. Усі приміщення пов’язані між собою.

Групові осередки для дітей дошкільного віку розташовуються як на першому, так і другому поверхах і мають загальний вхід не більш ніж на дві групи. До складу групових кімнат для дітей дошкільного віку входять роздягальня, ігрова, спальня, туалет.

У туалетній кімнаті групи раннього віку установлено три умивальники, один унітаз, горшечна, ванна з душовою сіткою на гнучкому шлангу.

У туалетних кімнатах груп дошкільного віку установлено три умивальники, три дитячих унітаза, піддон з душовою сіткою на гнучкому шлангу.

В дошкільному закладі обладнано автономну систему гарячого водопостачання – встановлено електроводонагрівачі по 300л в кількості 4 штук.

У дошкільному навчальному закладі є музична зала, фізкультурна зала, в яких проведені капітальні ремонти, їх інтер’єр та обладнання відповідають сучасним вимогам.

Для дітей, які захворіли, є ізолятор на першому поверсі. Поруч з ізолятором - медичний кабінет.

Вентиляція в приміщеннях груп природна, на харчоблоці встановлена вентиляційна система.

Приміщення харчоблоку розміщено на першому поверсі з виходом назовні, відремонтоване. Харчоблок забезпечений всім необхідним технологічним обладнанням: холодильники – 4 шт., холодильні шафи (ШХ) – 2 шт., духова шафа – 1 шт., електроплити – 3 шт., електром'ясорубки – 2 шт., електрокип'ятильник – 1 шт., ваги – 3 шт., протиральна машина – 1 шт, протирально – різальна машина – 1 шт

Комори для збереження овочів і сухих продуктів ізольовані від кухні.

Приміщення пральні розміщене на першому поверсі, має вихід назовні. Кімнати для прасування і приміщення пральні суміжні. Входи для здачі брудної білизни та одержання чистої білизни – роздільні. Пральня устаткована технологічним обладнанням, яке перебуває в задовільному стані (пральна машина – автомат на 7 кг білизни – 2 шт; пральна – машина – автомат на 8 кг білизни – 1 шт.; сушильна шафа – 1шт.; електропраски – 2 шт., шафи для збереження чистої білизни та спецодягу).

На першому поверсі розміщена туалетна кімната для обслуговуючого персоналу, де є один умивальник, один унітаз, одна душова кімната.

На господарському майданчику розташований сарай для зберігання господарського обладнання

Сміттєзбиральник металевий з кришкою розміщується на бетонній основі в спеціально відведеному місці.

Підвальні приміщення дошкільного навчального закладу знаходяться в задовільному стані.

Всі групи та допоміжні служби дошкільного навчального закладу в достатній кількості забезпечені м’яким та твердим інвентарем, постільною білизною та посудом, які знаходяться у належному стані, естетично привабливі, а їх утримання відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Заміна, поповнення інвентарю відбувається за потребою. Всі працівники дошкільного закладу у відповідності з посадою забезпечені спецодягом, який в разі потреби оновлюється.

Стан опалювальної системи знаходиться в належному стані, щороку проводяться ревізійні роботи до початку опалювального сезону. Встановлено лічильники теплової енергії, гарячої та холодної води, систематично ведеться журнал обліку подачі теплової енергії, води. Підписаний акт готовності дошкільного навчального закладу до опалювального сезону.

Основні приміщення будинку дошкільного навчального закладу мають природнє і штучне освітлення. Освітлення тільки штучним світлом проводиться в коморах, туалетних для персоналу, тобто в приміщеннях, які не мають природного освітлення.

Джерела штучного освітлення забезпечують достатнє й рівномірне освітлення всіх приміщень і відповідають нормативам.

У вечірній та нічний час використовується зовнішнє освітлення.

Розроблені заходи щодо економії електроенергії, систематично ведеться журнал використання електроенергії.

У дошкільному навчальному закладі є протипожежний інвентар, вогнегасники, розроблені плани евакуації дітей на випадок пожежі. Встановлена пожежна сигналізація в усіх приміщеннях дошкільного закладу.

У закладі систематично ведеться інвентаризаційний облік та своєчасне списання майна згідно з чинним законодавством, що фіксується у відповідній документації закладу та централізованій бухгалтерії департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Кожного року плануються та реалізуються заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази закладу. Так, за 2017 рік – з бюджету міської ради було виділено 1500000,00 грн. для проведення капітального ремонту будівлі закладу та 30000,00 грн для придбання машини протирально - різальної В 2017 році виділено депутатських коштів – 14400,00 грн для придбання ігрового обладнання «Будинок Знайки».

З метою проведення заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази в дошкільному навчальному закладі разом з батьківським комітетом затверджена «Програми розвитку дошкільного закладу на 2017 – 2018 навчальний рік».