Главная / Новини / Дії населення, що потрапило в зону підтоплення

Дії населення, що потрапило в зону підтоплення

Цьогорічна зима порадувала мешканців міста морозами та снігопадами. Сніг товстим шаром лежав усюди. Проблема снігових заметів залишилась в минулому, а тепер перед населенням стоїть інша - підтоплення.

Окрім того, що при підтопленні подвір’я та будинків погіршуються умови або унеможливлюється проживання людей у їхніх оселях, внаслідок підтоплення починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.

Дії у зоні підтоплення:

- Уважно слухайте інформацію органів місцевого самоврядування про ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з вами.

- Зберігайте спокій, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

- Документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування, медикаменти зберігайте у водонепроникних пакетах. Розмістіть більш цінні речі та продовольство на верхніх поверхах або на верхніх полицях. Від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі.

- При необхідності залишити будинок, перед виходом з будинку вимкніть електро - та газопостачання.

Дії після ліквідації підтоплення:

- Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок підтоплення ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, немає небезпечних уламків та сміття. Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку. Обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.

- Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезинфекцію забрудненого посуду і домашніх речей- та прилеглої до будинку території. Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об'єму води на добу

- Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.

- Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою. Позбавтеся від них та від консервації; що була у воді і отримала ушкодження.Все майно, що було затопленим, підлягає дезинфекції.

Дізнайтеся в органах місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.