Главная / Методична робота

Методична робота

1_11515151

Засідання педагогічної ради «Педагогічний підхід до розвитку креативного мислення дітей дошкільного віку: перспективи, планування роботи, творчі здобутки».

План засідання:

- Психолого-педагогічний супровід розвитку креативності дошкільників (вихователь-методист Воробйова Т.В.)

- Умови успішного розвитку творчих здібностей (вихователь Заболотна Л.О.)

- Шляхи розвитку творчого мислення (вихователь Єрмоленко Л.П.)

- Методики діагностики універсальних творчих здібностей для дітей 5-річного віку(психолог Максименко К.М.)

- Арттерапія, як засіб розвитку креативності (вихователь Жданова Г.М.)

Попередня робота до педагогічної ради:

- Ознайомлення вихователів з досвідом роботи "Хвилинки-фантазування"- шлях до розвитку креативності у дошкільників (автори: Федінчик Г.Є. – завідувач ДНЗ №238, Єрмоленко Л.П.-вихователь)

- Консультація для педагогів "Креативність і творчість крізь призму Базової програми розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі" (вихователь-методист Воробйова Т.В.)

- Навчально-методичний тренінг "У царстві креативності" (психолог Максименко К.М.)

- Тематична виставка для вихователів "Вивчаємо обласну науково-методичну проблему "Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості" (II етап) (вихователь-методист Воробйова Т.В.)

- Виготовлення вихователями ігор для розвитку креативності.

12_1212_1312_1412_1512_16

ФЕСТИВАЛЬ "ФІЗКУЛЬТ-УРА" (третій тиждень листопада)

Основні задачі фестивалю:

1. Залучення педагогів до удосконалення змісту фізичного виховання, розробки нових педагогічних технологій та організаційних форм роботи з фізичного виховання дошкільників.

2. Стимулювання інноваційної діяльності по створенню нетрадиційного фізкультурного обладнання, рухового середовища в групових кімнатах, на ігрових майданчиках.

3. Виявлення найефективніших форм проведення фізкультурно оздоровчої роботи з дітьми.

4. Надання педагогам можливості проявити професійні та особисті здібності при проведенні сумісних з дітьми і батьками спортивно-масових свят.

5. Об’єднання педагогів, дітей і батьків, підвищення їх інтересу до фізичної культури; сприяння формуванню здорового способу життя і культури здоров’я у дітей і батьків.

Основні напрямки фестивалю:

- "Вмілі руки". Створення педагогами і батьками нетрадиційного фізкультурного обладнання (атрибутів для рухової діяльності дітей, площинних зображень для ігор на підлозі та асфальті, ігрових модулів-трансформерів, тренажері тощо) для формування правильної постави та реабілітаційно-відновлювальної роботи з дітьми.

"Творчий пошук". Створення банку фізкультурних інновацій:

- Науково-методичні матеріали з фізичного виховання дошкільників;

- Сучасні розробки фізкультурних занять;

- Цікаві комплекси загально розвиваючих вправ;

- Спортивно-ігрові вправи;

- Рухливі ігри з інтелектуальним навантаженням;

- Схеми-моделі, картинки, малюнки-криптограми для рухливих ігор з інтелектуальним навантаженням;

- Рекомендації по використанню нестандартного фізкультурного обладнання;

- Комплекси оздоровчої ритмічної гімнастики і "танцювальної мозаїки";

- Сценарії спортивних конкурсів, свят, розваг.

"Здоровий рух"

- Активізація рухового режиму дітей через використання нестандартного фізкультурного обладнання;

- Створення рухових ситуацій в самостійній руховій діяльності дітей в приміщенні дитячого садка та на прогулянці;

- Систематичне проведення комплексів оздоровчої ритмічної гімнастики, "танцювальної мозаїки", спортивних змагань: "Веселі старти", "татко, мама і я – спортивна сім’я!", "Сильні, спритні, сміливі" та ін., спортивних свят та розваг; лялькових вистав та ігор-драматизацій спортивної тематики.